Leadership Lafayette Stay Connected

Stay Connected

Leadership Lafayette Alumni 
Building Lifelong Relationships

"Leadership Lafayette is the place to turn to in this community to assist individuals who have a passion to give back. The Community Leadership Program provides people like me the skills necessary to become effective volunteers and then exposes them to the many nonprofit organizations in our community who can benefit from their service."

Jeff Love, Class 24
Account Vice President, Purdue Federal Credit Union


Founded in 1982 with more than 1300 graduates to date, nearly 800 alumni currently reside in the Greater Lafayette area and serve more than 75 nonprofit organizations including human services, education, arts, faith-based and civic entities. Professionals ranging from emerging to senior business and community leaders are represented in the Leadership Lafayette Alumni Network. Past students and community leaders have had informative and important learning experiences going through the Leadership Lafayette Program:


Alumni Directory

If you have a preferred name other than the one listed in the Alumni Directory or know of other alumni who have changed names, please contact Leadership Lafayette at Connect@LeadershipLafayette.org with additions or corrections. Thanks!

 

Community Leadership Program

CLP 46 CLP 45 CLP 44
CLP 43 CLP 42 CLP 41 CLP 40
CLP 39 CLP 38 CLP 37 CLP 36
CLP 35 CLP 34 CLP 33 CLP 32
CLP 31 CLP 30 CLP 29 CLP 28
CLP 27 CLP 26 CLP 25 CLP 24
CLP 23 CLP 22 CLP 21 CLP 20
CLP 19 CLP 18 CLP 17 CLP 16
CLP 15 CLP 14 CLP 13 CLP 12
CLP 11 CLP 10 CLP 9 CLP 8
CLP 7 CLP 6 CLP 5 CLP 4
CLP 3 CLP 2 CLP 1

"I can attest to the value of this program as a member of a local business who annually enrolls its staff in the program. Leadership Lafayette empowers individuals to positively impact all areas of their lives; family, workplace and community."

Tony Albrecht, Career Leadership Academy Class 1
President, Lafayette Bank & Trust


 

Community Leadership Academy

CLA 7 CLA 6 CLA 5 CLA 4
CLA 3 CLA 2 CLA 1

 

County Leadership Program

CO 3 CO 2 CO 1

 

Community Leadership Program Class 46

Jeff Bapst Ebony Barrett-Kennedy Jeff Botteron Ben Brame
Jim Brehm Michelle Carney Telisa Clevenger-Smith Wendy Dukes
Lorri Foster Ian Fox Astrid Hastak Will Heidbreder
Shane Hobson Denny Houser Kevin Jones Liz Kaldahl
Brian Karle Tyler Knochel Eric Lin Bryan Meyerholtz
Jason Middleton Erin Miller Lisa Minier Dan Newgent
Karen O'Leary Amy O'Shea Randi Purvis Tom Riva
Julie Roush Sarah Ruh Blake Schoen Chelsea Shamy
Gary Smith Gary Smith Juli Snipes Shannon Starr
David Stupich Neil Switzer Carrie Thomas Amber Turner
Tenecia Waddell Jaime Williams Bess Witcosky

 

Community Leadership Program Class 45

Devin Arms Brian Balmer Ashley Bigelow Gail Brickler
Michael Bristol Philip Cardella Zach Carter Michael Crowthers
Matt Delp Jennifer Dykiel Gabriel Eberhardt Janet Fawley
Brenna Geswein Dustin Grove Brad Hallberg Kristina Hollars
Veronica Jalomo Connie Kaspar Brophy Hina Khalid Lindsey Kilty
Kelly Kitchel Tara Lannan Ashley Macy Criselda Marquez
Dylan Melling Mark Molter Kim Murray Brad Neihouser
Richard Okello Julie Paolillo Chase Patterson Binoy Pavagadhi
Meredith Shah Mike Shanahan Dustin Smith Sergi Spirydovich
Mike Stone Kat Stremiecki Matt Turner Amber Wilson
Jenny Wilson Nicole Witman

 

Community Leadership Program Class 44

Stacey Baisden Kyle Berryman Cameron Chambers Chris Cobbins
Ryan Conway Kyle Cray Tara Daniel Alex DeWitt
Mark Ehrlich Maria Eufrasio Traves Freeland Alex Gonzalez
Jill Gough Jill Gough Jessica Hill Dorothy Hughes
Mark Latta Young Lee Kati Leslie Lisa Marie Lucy
Melissa McAtee Karen McCullough Doug Miller Deb Plue
Joanna Retherford Isaac Rivera Tracy Rosa Roberta Salway
Chad Schneider Chris Shaver Chris Shelmon Terri Smith-Wright
Andrew Sullivan Angela Tamer Gerry VanHorn Donald Yehle
Brian Yost

 

Community Leadership Program Class 43

Margo Boeh Adam Bonaventura Amie Brzozowski Brian Casserly
Charlie Davis Amanda Dunkle Dani Dunn Pam Dunn
Daria Dyer Jonathan Elkins Todd Ferguson Rory Greene
Mary Helen Halsema Chris Hannon Russ Harvey Adam Hedden
Eric Howlett Marie Kellemen Ben Larson DJ Layton
Haley Cutler Andrea McIntyre Tameka McNair Marci (Morin) Spitznagle
Michael Oxenrider Brian Page Jen Peterson Eddie Pluhar
Dean Retherford John Rivera Donna Roberts Alec Rosario
Jeff Rosebraugh Julie Rubsam Brian Russell Jennifer Seabolt
J. P. Schafer Cathy Standish Leitha Stone Beth Tucker

Greg Whited

 

Community Leadership Program Class 42

Chad Aldridge Don Bannon Cheryl Brantley Megan (Fields) Collins
Jane Creswell Amy Culp Ashley Darnell Lauren Davis
Jeremiah Dole Ryan Elias Lauren (Schrader) Eggert Floyd Garrott
Greg Goga Libby Hart-Wells Lisa Harvey Trish Hauber
Ed High Jim Irvine Michael Koger Theresa Ledbetter
Mary Kate McKenna Michelle Miller Lee Morrison Andrew Muffett
Jason Ramsland Cindy Roberts Emily Rozzi Andy Rummel
Carol Santos Cynthia Sequin Tibbie Smith Kelley Stier
Dan Teefey Courtney Thornton Andy Wilkinson Erin Willis

 

 

Community Leadership Program Class 41

Andrea Amato Tom Andrew Clint Brand Tim Brandenburg
Steven Combs Jane Cook Bre Cory Jason Cottrell
Kim Cunningham Todd Davis Brad Deno Elaine Doss
Jen Edwards Kathy Elmore Jake Garis Mike Gray
Resa Hodnett Clinton Johnson Beth Jones Lynn Kaiser
Kris Kessler T.J. Longdo Chad Molter Gus Nyberg
Jim Olds Abby O'Neill James Parsons Josh Read
Tami Robinson Deb Saks Dave Sorg Travis Stoutenborough
Dani Thomas Brian Thompson Laura Vanier Sherman Wright

 

 

Community Leadership Program Class 40

Jessie Arnold Rene Barker Julia Barton Annette Benson
Donald Blume Dave Brettnacher Josh Cook Paul Cramer
Doug Cuttell Larry Davies Dawn Davis Dan Estes
Kathleen Farrell-Smith John Fry Stacey Gipson Hallie Gorup
Cindy Guy Lori Heath Tressa Heath Tim Hula
Valerie (Lawless) Johnson Brianne Keyes Laura (Edwards) Macknick Sara Mummey
Erin Nelson Susan Nesbitt Kevin Noe Greg Perigo
Vickie Priest Jenny Ricksy Stef Rowland Brian Setzler
Roger Sharp Ross Tanner Elizabeth Thompson Victoria Wacek
Jacquie Wright Mary Jo Zeiser

 

 

Community Leadership Program Class 39

Heather Beasley Jennifer Beaver Stephanie Bossung Kat Braz
Chad Broeker Zach Collins Renee Congdon Jilian Ferguson
Ronda Foust Jody Funk Brett Giltmier Donna Goetz
Janis Goffinet Scott Grass Andrea Gregory-Kreps Dan Haneline
Amber Hinds Cara Hines-Pham Robyn Jakes Kasi Jones
Frank Kane Michelle Kincer Joe Kline Matt Lawrence
Kelly Love Owen Mockler Mark Molter Jan Nielsen
Sue Parkinson Tim Parsons Melissa Richardson Jennifer Russell
Amanda Shorter Anne Strawsma Tim Vander Plaats Bobby Waddell
Drew Weintraut Anna Wildermuth

 

 

Community Leadership Program Class 38

Eileen Booth Janet Buche Carlos Carrillo Tracey Coakes
Juanita Crider Elizabeth Hartley Kyla Houston Bryce Hufford
Colette Johnson Barbara Kerkhoff Miles Knuteson Dewayne Moffitt
Marcia Monroe Shannon Owens Ben Prickel Don Roush
Adam Schneider Rebecca Shane Candy Shumard Steve Strauch
Rosemary Walthour Christina Wright

 

 

Community Leadership Program Class 37

Shannon Banta Lori Bauerle Carol Ben-Davies Jeri Bonner
Abi Bymaster Darren Cooper Willie Cruz Sarah Davis
Mark Ellison Jason Gant Nicole Hannisick Lia Hanson
Perry Kirkham Jeri Massey Andrew Meluch Jamie Meyer
Kris Monty Nick Reutter Liddy Romero Mary Schultz
Kent Shoaf Susan Stoker Emily Truett

 

 

Community Leadership Program Class 36

Greg Aaron Kathleen Carmosin Terry Clayton Randy Evans
Rob Ford Susan Foresman Connie Gamble Greg Helms
Ivan Hernandez Rob Kauffman Christa Pazera Katie Pierce
Tim Rytlewski Joely Santiago Simran Trana Brenda Wallar
Steph Whitmore

 

 

Community Leadership Program Class 35

Teena Bartlett Jerry Baysinger Rob Blue Amy Boyle
Bev Boyle Mike Bryant Chris Bymaster Christine Deorio
Mike Eddy Adam Henson Jenny Hodson Annette Lamb
Greg Loyd Michelle McBrite Lauren Motuliak Mary Piantek
Kevin Redinbo Jennifer Reininga Cristina Ruggiero Denise Shaffer
Dave Sloan Tandra Stovall Tari Woolf Brad Yoder
Kris Yoder

 

 

Community Leadership Program Class 34

Bernadette Baugh Jason Boron Renee Brabb Libby Butler
Brett Creech Jeremy Flemming Jaime (Foresman) Mineart Eric George
Laura Henzl Debbie Hicks Steve Koehler Katy Kurili
Javier Magallanes Deb McCormick Hollie Meyer Michelle Meyer
Tony Moore Christina Posada Jamie Proffitt Gordon Belinda Rachwal
Pam Ridings Debra Spesard Holly Standiford Curt Steger
Jocelyn Wallace

 

 

Community Leadership Program Class 33

Krystal Balser Erin Bittinger J. B. Blalock Steve Bloch
Annette Brown Jennie Damman Ron Ehrlich Miguel Gonzalez
Phil Hohulin Courtney Kendall Leila Meyerratken Dennis Minchella
Matt Oates Margaret Psarros Tracie Ransom Beth Steurer
Amber Targgart Tony Wiederhold

 

 

Community Leadership Program Class 32

Jonathan Barrette Lee Bosse Linda Buyer Mary-Claire Cartwright
Wendy Cummins Beth Duell Dave Freeman Judy Hall
Julie Hendon Susan Huffman Keven Jennings Victoria Matney
Kim McMunn Allison Meadows Craig Merkel Nancy Mockros
Lisa Morrow Meri Preuss Todd Roswarski Nona Schaler
Kathy Schwartz Denise Serpe Steve Shelby Alex Smith
Barb Tyner Karen White Geoff Wong

 

 

Community Leadership Program Class 31

Jamie Alexander Rula Audi Jud Barce Cesar Barillas
Kyle Bymaster Lynn Cheeseman Marydell Forbes Margie Hale
Audrey Hardebeck Jim Hasser LB Hettinger Henry Howard
Walter Isenberg Lila Johnson-Scott Mary King George Lewis
Wes Love Amanda Lucas Johari Miller Martha Miller
Leann Munoz Chris Post Susan Romero Day Sarah Steele
Todd Van Sickel Nick Varkonyi Jason Ware Sharon White

 

 

Community Leadership Program Class 30

Beth Bangs Jeff Burks Karen Demerly Karen Diaz-Love
Janet Fox Barb Frazee Pennie Hamilton Dennis Heichelbech
Sophie Jakovljevic Velma Jones Barb Mahoney Margot Marlatt
Sharon McKnight John Metzinger Deb Mikels Cindy Murray
Linda Valenta Amanda Westfall-Houser Carrie Woodruff Kasey Zimpfer

 

 

Community Leadership Program Class 29

Jim Allen Jay Andrew Andre Angrand Angel Brinkerhoff
Sam Burns Barbara Cantwell Dave Christian Todd Crowe
Phyllis Holman Jessica Jackson Brenda Knebel Brett Krynak
Kim Martin Marilyn Martin Justin McCarthy Greg Mitchell
Glary Pabon-Jimenez Brian Pohlar Linda Poland Patrice Rankine
Lynn Richardson Kivet Roseboro Jerry Rosenberg Branna Shores
Jenny Spencer Maggie Stark Leah Whitley

 

 

Community Leadership Program Class 28

Nicole Baker Robin Bellinger Tom Birkenholz Kelly Boyko
Jacque Chosnek Jeff Clute Tina Cornell Stacy Curry
Amy Davis Tina Davis-Brown Ally Goodrich Tony Gregg
Natalie Harrell Dane Heath Cami Koebcke Linda Leverenz
Cara Putman Renee Reed Matt Romanin Heather Siemers
Michelle White Sue Wiedeman Cyndy Yoder

 

 

Community Leadership Program Class 27

Brandy Barrett Dan Casserly Terry Clark Julie Cserep
Rick Davis Tom Faust Shirley Gamble Eric Gebhardt
Cara Giese Angi Houtz Kay Hunt Laura Hyser-Stigner
Jeanie McCoy Jackie Mize Mike Moss Kathryn Oreovicz
Matt Riebsomer Claudia Samulowitz Stewart Schreckengast Kim Smith
Bryan Stapleton Cheryl Suter Tammy Wilson

 

 

Community Leadership Program Class 26

Jason Bennett Chad Curtis Peter Elliott Bill Forney
Diana Gromley Brooke Hardebeck Ted Hingst Jennifer Layton
Tracey Linder Jeff Loomis Bonnie Lutz Janet Moore
Trang Nguyen Natalie Ostrom Beth Paddack Watts Christi Perry
Angie Ping Deana Potterf Christy Robertson Steve Romer
Evelyn Royer Vince Serpe Barb Strueh Dave Swathwood
David Williams Peg Williams

 

 

Community Leadership Program Class 25

Corey Barnard George Bittles Angela Bowen Linda Clark
Traci Cumbay Brenda Downey Schaunita Falter Kari Glebe
Ellie Haan Sascha Harrell Jenny Hughes Marla Kyburz
Brenda Lorenz Jon Miner Hellecktra Orozco Donita Pfaehler
Laurie Poindexter Jodi Roy Jodi Rudd Donna Russell-Cook
Carin Schleicher Mary Simpson

 

 

Community Leadership Program Class 24

Renate Bannon Sana Booker Rick Bossingham Don Carless
Neil Carter Frances Crocram Cheryl Ferguson Rich Garcia
Veronique LeBlanc Jeff Love Rachel McDaniel Gay Nelson
Kristy Robb Marianne Rose Trisha Shively Mark Snyder
Betsy Spencer Sonya Thomas Terrie Toth Jeff Wier
Karen Wolford

 

 

Community Leadership Program Class 23

Sylvia Anderson Carina Atherton-Childress Deb Bowers Kent Burrow
Erilda Coleman Carlos Diaz Ed Dunn Don Fitzgerald
Kevin Halter Sarah Hatfield-Smith Brad Henderson Susan Hinesley
Pam Jackson Aimee (Dibble) Jacobsen Allen Jacobsen Patty Jischke
Brian Kearnaghan Va'Linda McBride Pat Miller Charlie Short
Susan Toher Jim Toth Tonya Vargo-Pettet Janet Winters

 

 

Community Leadership Program Class 22

Linda Andrews Cindy Bauer Diana Baumbauer Greg Boyer
Beth Brock David Coakes Owen Cooks Sue Fineman
Thometra Foster Tammy Gick Becki Hatton Jesica Hollinger
Anne Howard Steve Jonker Dale Krynak Sue Lakin
Nikki Lebo Grayce Lechtenberg Shawna Lusk Becky McQuern
Elaine McVay Matt Metzger Tracy Morris Tim Nannet
Elaine Schamber Tim Schooler Larry Silverstein Mitzi Thomas
Shawn Zambrows

 

 

Community Leadership Program Class 21

Ted Bumbleburg Steve Curtis Nora Enyart Eugene Garcia
Tamara Hopkins Corky Huston Misty Kieffer Dottie Larson
Julayne Moser Carol Poczekay Shirley Sterling Kris Swank
Dixie Thomas Patti Wilkerson Danielle Wilson Eric Woods

 

 

Community Leadership Program Class 20

Jill Anderson Jean Andres Sandy Bollenbacher Michelle Bradley
Pam Brown Don Corcoran Jo Curtis-Bamberga James Foster
Oren Griffin Janelle Hedrick-Gamble Jay House Paul Howell
Gail Jackson Amy Keith Monica Keyes Wendy Kincaid
Kevin Klinker Michael Klitzing Kay Kreutz Amy Maxwell
Beth Maxwell Sherri McCarty Bunnell Tom Murtaugh Bob Paskowski
Storie Pedley Chad Robinson Jan Scarcelli Susan Shaw
Kurt Stull Mary Jo Thieme Ronda Tidrick

 

 

Community Leadership Program Class 19

Jill Arrington K.D. Benson Jeff Brown Bob Carpenter
Kathy Dale Steve Elsesser Dan Fleming Tim Frye
Tom Fujimura Sandy Funk Ann Henning Bob Hicks
Lu Ann Hill Wanda Leuck Lori Lynn Cathy Miller
Linda Nelson Cappi Oliver Denise Ottinger Jan Payne
Barbara Pipher Jay Richer Ingrid Rounds Hardy Kris Schraeder
Kirsten Serrano Mary Anne Sloan

 

 

Community Leadership Program Class 18

Gregory Braund Kitty Brooks Bill Brown Harold Byrd
Brenda Combs Martha Cox Lorrie Kincaid Dave Kish
Garrett Kolo Cindy Koppatschek Linda Kraft Cindy Kurtz
Dale Lehnig Jan Mathew Linda Okos Ernie Perkins
Dan Peter Becky Peters Judy Puetz Christine Ramirez
Becky Simpson Brent Skelton Adelia Sorge Jenni Souligne
Lisa Tetzloff Rendi Tharp Steve Vanderipe Stephen Wagner
Dale Webster Jennifer Weston Angie Whalen Della Willmann

 

 

Community Leadership Program Class 17

Peg Carson Jim Gothard Janet Grzegorek Judy Hamilton
Joni Heide Jeff Hoon Brian Hudson Annette Jackson
Kristel Kaye James Keene Jim Knapp David Lewis
Doris Lintner Kim Meyer Larry Murphy Patti Murphy
Red Murr Janet Neese Shelly Opperman Vicki Pearl
Jack Posey Brad Reynolds John Richardson Carol Richer
Barbara Samuels Nick Schenkel Rachel Shook Tracy Vigus
Scottie Wallace Diane West Rob Wilson Rob Wolaver
Lori Young Mike Zick

 

 

Community Leadership Program Class 16

Jan Allebach Melissa Beneway Kelly Bever Pat Boardman
Martha Corbin Carol Crochet Lisa Decker Michelle (Jewell) Duffy
Patti Graff Vanna Hinton Kevin Kirkpatrick Stephanie Knoth
Tony Langley Lori Lehe Denny McElhoe Freda McKelvey
Lois Ann Meyer Jim Nettleman Chuck Newton Ernie Poland
Dan Pusey Jennifer Redmon Paula Reeves Ron Regich
Pegge Rydell Sheridan Sanders Jon Sautter Vickie Schlene
Linda Shanks Jim Vann Kathy Wade Emily Whiteman
Pam Windler Terri Winstead Marilyn Zimmerman Michael Zimmerman

 

 

Community Leadership Program Class 15

Susan Baker Flo Banwart Sharon Bardonner George Benge
Stephanie Chambers Cindy Cox Doug Crider Scott Downey
Andy Gutwein Dana Hobson Jeannette Hyser Rhonda Jones
Gary Klinkhamer Pam Koehler Mike Kuzmich Kathy Lafuse
Kris Lowe Sandi Merritt Larry Mock Dave Nelson
Doug Pond Elizabeth Redding Julie Rosa Ronda Schwab
Theresa Shelby Marvin Smith Cathy Stachowicz Hal Vice
Cecilia Weber Don Wood

 

 

Community Leadership Program Class 14

Amanda Barche Lindberg Victoria Bayer Laura Brown Robin Dotlich
Trent Downey Charles Fisher Norma Gilbert Darren Hicks
Tim Hill Russ Hoffbauer Dianna Huddleston Marsha Hutchinson
B.J. Kirk Joe Knowles Donna Kraft Sandy Laing
Dave McPhail Tom Mecklenburg Ann Miller Mary North
Rick Oliver Lisa Pantea Vickie Rhine Denise Richter
Carol Shelby Peggy Smock Greg Tudor Mary Tyler
Marvin Veatch Barb Walsh Ron Wark Marilyn Winter

 

 

Community Leadership Program Class 13

Michael Atwell Carla Barnhart Rex Bowman Kim Campbell
Bob Cox Sandy Daniel Deb Drake Nicole Gebhardt
Bill Glick Sarah Hicks Karen Johnson-Hoffmann Matt Koehler
Craig Lafuse Dane LaGrange Tracey Leuthold July Ogborn
Anne Parks Raymond Parnell Lawrence Record Gwen Rodenberger
Marti Sackett Chris Shelton Jan Stroud Debra Stutzman
Jim Suter Mindy Wallace Kevin Weaver Leslie Weaver
Angie Wellard-Rock Mike Winstead

 

 

Community Leadership Program Class 12

Rebecca Barnett Deb Brewer Todd Burklow Tim Catron
Rita Covely Michelle Dearing Steve Dietrich Deb Dimmitt
Mariann Durkes Cele Freeman Al Furlani Adrienne Glatz
Steve Habben Karen Hirsh-Cooper Brad Hohenstein Cathy Kochert
Doug Long Larry Malher Cindy McAdams Norma Melone
Bob Montgomery Barb Osborn Marshall Powell Jay Reynolds
MarLen Slagel Perry Thayer Donna Thompson Grace Toliver
Lois Wark

 

 

Community Leadership Program Class 11 

Petra-Ann Baptiste Lee Bissonnette Mary Bonhomme Janet Boston
Sally Carter Max Champion Mike Connell Ned Derhammer
Carole Hahm Steve Heidenson Retha Hunsicker Susie Kemp
Linda Ketterer Mike Kiley Vince Kochert Jim MacDonald
Martha Martin Nadine McCafferty Sheryl McMillan Rebecca Miller
Barb Osborn Marianne Owen Pat Parr Carol Purdy
Becky Robledo Dona Santos Cindy Smith Phyllis Tribby
Carl Wagner Alan White Dick Young

 

 

Community Leadership Program Class 10

Lynn Beck JoAnn Brouillette Steve Bruhn Kevin Carnes
Patti Cassidy Julie Conlon Scott Cornell Judy Davis
Sue Doke Judy Gabriel Bill Gettings Alison Greene
Tony Greives Jill Hughes Louis Lukac Susan Montemayor
Doug Mulhaupt Rick Olson Wanda Owen Betsy Pattison
Rich Rudman Diana Sexton Susan Snyder Jean Terry
Kathy Vernon Marilou White

 

 

Community Leadership Program Class 9

Jan Abney Mike Adler Connie Alkire Sue Blake
Jan Cortner Sam Deiwert Pat FitzSimons Andy Fristoe
Pat Howey Cheryl Jorgenson Kathy Mayer Dan McDaniel
Sandy Meshberger Janet Metzinger Julie Minner Mary Lou Murphy
Beth Parlon-Lyboult Roger Pattison Chris Potts Jim Reifenrath
Steve Schreckengast Charlie Shook Renee Sullivan Tom Walter
John Wilms

 

 

Community Leadership Program Class 8

Glenn Allen Lynn Anderson Bill Bell Jim Bryant
Gene Cawood Norm Childress Jane Colgan Bronwen Everton
Peggy Fish Jim Hale Ellen House Patsy Hoyer
Dave Mennen Amy Paget Tracy Phillips Denny Probasco
Sue Ritter Rita Smith Ruth Ann Smolen Rhonda Spykman
Ron VanLaere

 

 

Community Leadership Program Class 7

Rita Baines Alberta Barker Jo Blind Judy Bower
Pete Branson Ron Brown Marshall Crawford Mary Fuqua
Bob Gilbert Dan House Diane Hurtt Kathy Ketterer
Sherrie Krown Ken Moder Mickey Neisel Barry Rubin
Bill Ruckman Anna Rumble Joanne Willis

 

 

Community Leadership Program Class 6

Kathryn Berry-Chastain Robert Bolduc Susan Brinkley Tom Combs
Beth Daily Brian Dalder Lyn Doyle Jan Fritton
Bonnie Hobbs John Holmes Charlotte Howells Anita McGaughey
Deb Provo Judy Rhodes Linda Rohrman Judy Roth
Ann Sputh Kip Treece Helen Von Kannon

 

 

Community Leadership Program Class 5

Marti Burns Kim Davis Marjorie Elliott Annette Goben
Amanda Hale Judy Hanna Gayle Hardison Steve Henry
Tim Kraft Olynn McInerney Marty Nemani Don Pratt
Ed Price Dave Swink Bev Treece Debra Wilcox

 

 

Community Leadership Program Class 4

Randy Beaver David Beigh Peg Bryan Kathleen Clark
Mark Doyle Georgia Laplante Mary Ann Lee Joe Lift
Owen Luecke Robin McCarter Greg Milster Adele Needham
Wilma Osterhoff Marylin Howland-Ross John Stinson Jo Wade
Carolyn Wright

 

 

Community Leadership Program Class 3

Jim Abbott Diana Allen Janet Blossom Reta Bowman
Ron Burgess Maryellen Curfman Doug Gutridge Jacob Hoffman
Carolyn Johnson Jerry Lesley Bob Mayhill Jeff McMindes
Anne Painter Bob Vanderipe Len Wilson

 

 

Community Leadership Program Class 2

Margaret Darrall Dave Fetters Dan Ganser Sharon Haby
Connie Lagally Rick McKinniss Marcy Miller Tom Moore
Pat Ross Joanne Troutner Joel Wright

 

 

Community Leadership Program Class 1

Myrtle Ade Melinda Bain Dick Butram Steve Hasty
Pam Luenz Pat MacDonald Harry Mohler Robert Moore
Lucille Neal Arnold Robbins Josette Rolley Tom Servies
Ann Taylor Gail Thayer-Copeland Susan Thomas Isabella Williams
John Willis

 

Career Leadership Academy Class 7

Stephanie Bloyd Michelle Kreinbrook Lisa Layton Mike Luikart
Mary Beth McClean Kathy McCollough Stephanie Meadors Dwayne Osborn
Lisa Rainwater Jeff Skiles Carla Weathers

 

Career Leadership Academy Class 6

Scott Allhands Krystal Balser Chris Delano Jennifer Ewalt
Mark Hossler Lorrin Leland Doug Lewallen John Mack
Beth Mullen Annette Parsons Brenda Sheets Jim Smith
Jeremy Teran Todd Wingstrom Richard Zettler

 

Career Leadership Academy Class 5

Carolyn Barrett Cindy Cox Joel Gavin Kelley Henriott
Mike Kirkhoff Connie Korn Bryan Metzger Shank Patel
Manan Relia John Scott Tom St. Myer Jessica Teets

 

Career Leadership Academy Class 4

Marchell Baker John Bond Joe Castellana John Cowger
Nikki Gaylord Tamara Hopkins Kyle Krizan June Lu
Clark Piper Joe Reddy Jennifer Senesac Gretchen Shook

 

Career Leadership Academy Class 3

Darryl Ballinger Kevin Eagan Stephanie Guinn Sherry Keith
Matt LeClerc Kristy McCain Sue Ramsey Lesley Semo
Sheila Welsh

 

Career Leadership Academy Class 2

Rich Bell Amy Bressler Dan Gick Marty Guy
Steve Hickman Carole Kemmer Vince Kochert Keith Long
Sharlee Lyons Clay Rosser Dawnetta Van Dunk

 

Career Leadership Academy Class 1

Tony Albrecht Russ Brummett Nathan Bye Steph Clark
Amy Keith Alice Krainock Brian Martin Brad Morrison
Vicki Sims

 

Tippecanoe County Government Program Class 3

Gina Goodman Coleen Hamrick Georgia Jones Mark Kirby
Kathy Lind Shirley Mennen Kevin Miller Allen Nail
Tammy Patrick Dawn Rivera John Thomas

 

Tippecanoe County Government Program Class 2

Ron Cripe Margy Deverall Cindy Houseman Heather Maddox
Bob Plantenga Chris Remley Denise Saxton Ruth Shedd
Lisa Smith Oneta Tolle Charlie Williams Shannon Withers

 

Tippecanoe County Government Program Class 1

Tracy Brown Frank Cederquist Christa Coffey Sallie Fahey
Randy Fairchild Diane Hawkins Rebecca Humphrey Bryan Metzger
Nancy Moore Linda Phillips Kipp Scott Patrick Scowden
DeAnna Sieber Tim Wells Laurie Wilson